Wow KARAZHANLILAR Guildi

Wow Karazhan serverindeki, Karazhanlılar Guild Forumu.


  Classmaster Sistemi Guildimize eklenmiştir.

  Paylaş
  avatar
  Elfiye

  Mesaj Sayısı : 9
  Kayıt tarihi : 18/08/09

  Classmaster Sistemi Guildimize eklenmiştir.

  Mesaj  Elfiye Bir Ptsi Eyl. 07, 2009 3:46 pm

  Classmaster (komutanlık) Sistemi Guildimize eklenmiştir.

  Hayırlı olsun.

  Komutanların yetki ve görevleri basittir. Örneğin bir shaman classmaster diğer shaman'ların oyun içi eksikliklerini tespit edip buna yönelik çözüm üretebilirler.

  Raide alınıp alınmayacağınızı, ya da hangi raide ilk gideceğinizi, komutanınız belirler.

  Healer, dps gibi ve ihtiyaç duyulan spec e göre adam alma yetkisi tamamen komutanlardadır. Guild'deki rankı ne olursa olsun (gm dahil), ilgili komutanın onayını almadan, guilde üye alımı yapamaz.

  Komutanların invite yetkisi tamdır. Ama başka classtan bir oyuncuyu invite yetkileri yoktur. Yetkileri kendi classları ile sınırlıdır.

  Komutanların, oyunculuğu kötü diye bir oyuncuyu guildden atma yetkisi yoktur ama raidlere alınmasını sınırlandırma ya da tamamen engelleme yetkisi vardır. Hazır olana kadar, eksikleri konusunda yönlendirebilir.

  Bir dps de en önemli şey iyi dps yapmak değildir. Dps'si çok kötü ama tüm raidin wipe yemesini engelleyen bir çok insan vardır. (örnek çok iyi kite yapan oyuncular)

  Önemli olan dps, healer ya da tank classlarında herkesin ne yapması gerektiğini bilmesi ya da öğrenmesidir.

  Clasınızın yapması gereken şeyleri araştırmak komutanın görevidir. Bunun haricinde başka bir classtaki oyuncuyu başka classın komutanı eleştiremez, eğer bir kişinin oyunculuğu ile ilgili sorun yaşıyorsanız, o classın komutanı ile görüşeceksiniz, direk o oyuncu ile değil.

  Cm rankı guildimizde komutan rankı olarak geçmektedir. Guild içi disiplin ve davranışlardan gm ve officerlar sorumludur.

  Officer eksiği halinde officerlar, tüm yetkili arkadaşların oluşturduğu bir toplantıda oyla seçilir. Gm ve officer dahil herkesin oyu eşittir.

  Aynı anda hem classmaster hemde officerlık yetkisi verilebilir. Yinede Komutanların yetkisine ek olarak sadece düzen sağlama konusunda yetkiler arttırılmış olur. Bu officer arkadaşlarımızın başka classlara oyun tekniği olarak müdahale yetkisi yoktur, genel guild kuralları ile ilgili yetkisi genişler. Bir komutandan şikayet olduğu takdirde bu toplantıda dile getirilir. Hakaret ve guildin diğer kuralları için toplantı beklenmeyebilir.

  Davranış kuralları aynı ve gm dahil herkes için eşittir.

  Guild raid takvimleri komutan ve officerların katılımı ile ortak karar verilip belirlenir.

  Komutanlara haber vermeden ,önceden geleceğiniz belirlenmiş bir raide katılmamak yeni eklenicek dkp sisteminde puan kaybınıza ve daha sonraki raidlerde daha az item almanıza sebep olacaktır.

  Konuyla ilgili dkp sistemine yakın zamanda geçilecektir. Rank sistemi düzenlenip iteme göre olmayıp, raidlerdeki başarınıza göre belirlenecektir.

  PVP rankı Kelle Avcısı , aynı kalacaktır. Bu oyuncular raidlere katılmadıkları sürece komutanlara bağlı değildir. Officer ve gmlere bağlıdırlar, raidlere katılırlarsa eğer, ilgili komutan ile konuşmaları gerekmektedir. İsterlerse rankları aynı kalabilir.
  avatar
  Miyamato

  Mesaj Sayısı : 28
  Kayıt tarihi : 18/08/09
  Nerden : İstanbul

  Geri: Classmaster Sistemi Guildimize eklenmiştir.

  Mesaj  Miyamato Bir Salı Eyl. 08, 2009 9:02 am

  gz Smile
  avatar
  Black_Majesty

  Mesaj Sayısı : 35
  Kayıt tarihi : 19/08/09
  Yaş : 36
  Nerden : istanbul

  Geri: Classmaster Sistemi Guildimize eklenmiştir.

  Mesaj  Black_Majesty Bir Salı Eyl. 08, 2009 9:22 am

  sunny tüm guilde hayırlı olsun.

  Carnesir

  Mesaj Sayısı : 3
  Kayıt tarihi : 23/08/09

  Geri: Classmaster Sistemi Guildimize eklenmiştir.

  Mesaj  Carnesir Bir Salı Eyl. 08, 2009 11:18 pm

  güzel bi sistem tebrikler Smile baktım guild ranklarına her classın classmaster ı yok onlar nasıl belirlenecek?warlock için ilgileniyorumda Very Happy

   Forum Saati Paz Ocak 20, 2019 7:56 pm