Wow KARAZHANLILAR Guildi

Wow Karazhan serverindeki, Karazhanlılar Guild Forumu.


  Paladin Rehberi

  Paylaş
  avatar
  Black_Majesty

  Mesaj Sayısı : 35
  Kayıt tarihi : 19/08/09
  Yaş : 36
  Nerden : istanbul

  Paladin Rehberi

  Mesaj  Black_Majesty Bir Cuma Eyl. 11, 2009 9:37 am

  Paladin Nedir?
  Paladin dediğimizde aklımıza birçok değişik imge gelebilir kimisi Divine Shield + Heartstone der veya Undeadlerin korkulu rüyası, diğeri ise Raid'de main tank a heal atan Holy Paladin'i düşünür .
  Paladin World Of Warcraft evrenindeki en prestijli classlardan birisidir gerek skilleri gerekse Lore u bakımından oyuncunun kendini bu Class'a kaptırması işten bile değildir.
  Paladin Plate olmakla birlikte her çeşit zırh'ı üzerinde taşıyabilmektedir, 1 ve 2 handed olmak üzere Mace - Axe - Sword kullanabilir ayrıca 2 hand olarak Polearm ve 1 hand silahlarının yanında kalkan taşıyabilirler. Paladin Talentları bakımından 3 farklı görevde yer alabilir.

  1) Holy Paladinler (Healing)
  2) Protection Paladinler (Tanking)
  3) Retribution Paladinler (DPS - CC)

  Bu bahsettiğimiz Paladin çeşitlerini şimdi tek tek ele alıp ayrıntılı inceliyeceğiz.

  1) Holy Paladinler (Healer'lar) :

  Holy bir Paladin Healing büyüleri üzerinde çok etkilidir ve Raidlerin vazgeçilmez Classlarından biridir gerek ortaya koyduğu Healing performansı gerekse raid'e sağladığı Buff ve Auralar ile kendini kanıtlamıştır. Plate giymiş bu Heal canavarları bazen devrilmes zor birer Class halina gelebilmektedir. Holy Paladinler diğer Classlara nazaran Mana Regenlerini Crit şansı üzerine kurmuşlardır, Holy Paladinler yaptıkları her Healing Spell Critiğinden o büyüye harcadığı mananın %60 ı kadar bir bölümü geri kazanır, bu yüzden crit chance Holy Paladinler için önemli bir yer tutuyor. Holy Paladin oynayacak bir Player şu önem sırasına göre itemlarını seçmelidir Spell Power - Crit Chance - int. Bu statusler Paladinlerin Heal performansının temelini oluşturur. Skill leri doğru zamanda ve yerde kullanmak ve dengelenmiş bir Spell Power ve Crit Chance statları ile Holy Paladin oldukça iyi bir Heal performansı sunabilir.

  2) Protection Paladinler (Tanklar, AOE Tanklar veya Protadinler olarakta bilinir Razz )
  Protection Paladinler Basitçe Tanking görevlerinde Kullanılırlar, Bazı guild lerin tabiriyle aşmış playerları Main Tank olarak Raid de tank görevini üstlenebiliyor ama çoğu zaman Off-Tank olarak ve AOE tanking de kullanılıyorlar, AOE tanking de adeta 1 numara olan Paladin birden fazla mob u aggro kaçırmadan üzerinde tuatbilmektedir. Yüksek HP ve Block şansı ile Heroic- Group veya raidlerde çok iyi işler çıkarabilmektedirler, Yapıları gereği karşıdan gelen herhangibir Attack'ı blokladığı zaman karşısındakina hasar verebilmektedir. Protection Paladinler diğer tanking classların aksine Spell Power a dayalı tanklık yaparlar ve Spell Power ın önemli bir yeri olduğunu hemen anlıyabilirsiniz.

  3) Retribution Paladinler (DPS, CC, veya Retardadin olarak da bilinirler )
  Retribution Paladinler özellikle son gelen Upgrade ler ile hem çok iyi bir CC class ı hemde oldukça etkileyici bir DPS class ı haline gelmiştir. Battle Groundlarda görünce tereddüt ettiğimiz Classlardan olmuştur kendileri . Raidlerde ise iyi bir oyunculuk ve Skillerin akıllı kullanımı ile Damage Done list te ilk 10 da kendine yer edinmesi işten bile değildir. Diğer Talentlardan farklı olarak hasar verme kapasiteleri oldukça yüksektir Mobları yaklaşık 1 DK boyunca CC edebilirler ve sağladıkları Buff - Auralar ile Raid ve Grupların vazgeçilmezlerinden olmuşlardır.

  Level kasarken nasıl bir talent izlemeliyim? :
  Paladin olarak istediğin Talent le level kasman mümkün tabi talentlar arası tek fark kasarken Mobları kesme hızınızdır. Paladin kasarken Retribution öneriyorum bu talent mobları oldukça hızlı ve çok az hasar alarak öldürmenizi sağlar level kasmak için çok uygundur ve 80'e kadar sizi çok rahat götürür.

   Forum Saati Paz Ocak 20, 2019 8:03 pm