Wow KARAZHANLILAR Guildi

Wow Karazhan serverindeki, Karazhanlılar Guild Forumu.


  Paladin Skilleri

  Paylaş
  avatar
  Black_Majesty

  Mesaj Sayısı : 35
  Kayıt tarihi : 19/08/09
  Yaş : 36
  Nerden : istanbul

  Paladin Skilleri

  Mesaj  Black_Majesty Bir Cuma Eyl. 11, 2009 9:52 am

  Paladin büyüleri birçok formda yansır: auralar , blessingler, hands büyüleri Seals ve alışıldık kısa süreli olarak hazırlanana büyülerden oluşur. Paladin auralari uzun dönem efektlerine sahiptirler, savas esnasında, öncesinde veya sonrasında paladin tarafından aktif edilebilir veya kaldırılabilir. Bir paladin sadece bir tek aurayi aynı anda açabilir. Blessingler; paladinin diğer karakterlerle uyguladiği kısa dönem buffıdır. Bir paladin aynı anda tek karakter üzerine sadece bir blessing uygulayabilir. Manası oldugu kadar diğer karakterlerede farkli blesslerle bufflayabilir. Seallar blesslerden daha kısa süreli bufflardi 3.0.9 patchinden önce fakat artık onlarda glypli blessingler gibi 30 dakikalık periodlara sahipler. Sealler iki farkli özelliğe sahiptir bunlar biri aktifken verdiği effekt öteki ise judgement ile hedefe uygulanan efekt. Paladinin büyüleri diğer karakterlerinki gibi normal ve rahat uygulanabilir.

  Paladin Büyüleri de ,Büyü Öğretilerine ait büyüler olarak sınıflandırılırlar. Paladin Büyüleri üç dalda ayrılırlar: Holy, Protection ve Retribution. Öğreti terimini kullanmak istedim öyleki bunu üstünde yazarken şaşırmamak için. Holy büyüleri healing’i tedarik eder. Protection büyüleride genelde hasar ve tehlike üretmekte kullanılır ta ki Retribution büyüleri özellikle hasar için kullanılmadıkça.

  -------------------------------------

  Tankadin

  Avenger’s Shield : Paladin elinde bulunana kalkanin bir imajını hedefine yollar ve hedef bu imajdan belli bir hasar alir aynı kalkan hedefin yakınlarındaki 2 hedefe daha sekerek kritik veya benzer bir hasar verir. Bu büyünün etkisi altında kalan hefeler 3-4 saniye süresince hareket hızlarını büyük ölçüde yitiriler buda paladine pozisyon kazanmasında büyük yardımıcı olur.Paladınlar bu büyüyü genellikle düşman olan mobların ilk çekmek için kullnırlar yükse aggro üretmesi sayesinde tankadinler rahatlikla hedeflerine konstare olabilirler.

  Blessing Of Kings / Greather Blessing Of Kings: uygulanan hedein tüm stat pointlerini %10 oraninda artıran bir blessing büyüsüdür daha dogrusu buffidir. Sadece 1 dost hedef 1 paladinden 1 tane bless alabilir.Greather blessing of kings ise paladinin bulundugu raid veya partydeki aynı tip karakterlerin hepsine birden uygulanır. Oyundaki en iyi bufflardan birisidir. Protection talentında %2 ana %8 etki talentı olmak üzere toplam 5 talenttan oluşur.

  Blessing of Sanctuary / Greather Blessing Of Sanctuary : uygulandıgı dost hedefin üzerine gelien hasarın %3 ünü absorbe eder vede eger uygulanan dost hedef üserine gelen yakın veya uzak hasar lardan bazılarını block, parry veya dodge lar ise o hedef kullandıgı havuza göre 10 rage, 20 runic power veya %2 mana havununu manasını bless sayesinde kazanır. Diğer Blessinglerle aynı özelliklere sahiptir. Kullanım şekli ve biçimi olarak.

  Divine Intervention : Bu büyü paladinin kendini kurban ederek gurubundaki veya aynı raidde bulunduğu baska bir üyeye atarak onu savas dısında kalmasını sağlar, bu durumda atilan hedefteki tüm zararlı sayılan zehir, hastalık veya benzeri negatif bufflarin hepsi silinir ve hedef hareket edip herhangi bir büyü yapamaz duruma gelir taki DI I kendisinden kaldırana dek veya 3 dakika olan kullanım zamanı bitene dek. Bu yeteneği sadece paladin değil diger sınıf karakterlerinde bilmesi gereklidir ki kullanabilsin veya kullanım zamnını önceden gözüne kestirip paladini uayarabilsin.

  Devotion Aura : Bu aura yetisi paladinin party veya raid üyelerinden etkisi altında kalanlara zırh bonusu vermesidir.Eger grupta cok düşük armorlu örneğin cloth veya leather giyen karektere oldukça yardımı dokunur. Hemen hemen tum paladin tankları bu aurayı kullnırlar. Talent pointi de vardir zerk edilen armor miktarını artırıp ; yavaşlatma efectlerinden erken çıkılmasını sağlar.

  Divine Portection: Bu büyü az çok warriorların shiled wall özellğine benzer. Paladin sadece kendine kullanabilir bu özelliği vede paladine gelen hasar özellik açık iken %50 oranında azalır.. büyü 12 saniye boyunca sürer ve kullnılısından itibaren forberance denilen penatly olarak 3 dakika içerinde kullanamaz. Genelde boss figthlarda sonlara saklanan bir büyüdür, bosslarin enrage olması durumunda kullnılmasi hayli yarar saglar. 3.0.9 patchinden once kullanıldıgında yakın vurus atak hızını %50 azaltırdı fakat patchten sonra bu durum devre dışı bırakıldı.

  Hand of Freedom : Bu büyü paladin tarafından kendisine veya herhangi dost bir karakter üzeinde kullanılabilir, büyünün özelliği ise paladinin dost hedefi üzerindeki tüm yavaslatma efektlerini kaldirmasidir.Özellikle arenada çok büyük avantajlar saglar. Retributionda ve de protectionda iki farklı talenti bulunur. Retributiondaki talenti freedomun yavaşlatma efeckti yanı sıra stunlanama veya kımıldıyamam efektlerinide kaldiran bir özellik eklenmesi. Protectiondaki talenti ise freedomun aktif olma süresi olan 10 saniyeyi 4 saniye daha gelştirerek 14 saniyeye çıkarmasıdır. Freedom 25 saniyede bir kullnılır.

  Hand of Protection : Bu büyü party üyesini fiziksel hasarlardan 10 saniye gibi kısa bi süre zarfinda korur. Aynı zamanda agrosu yüksek olan dost targeta uygulandığında , dost hedefin kazandıgı aggroyu sıfırlar vede tankın tankladıgı mobun veya bossun yön değiştirmemesini sağlar.Umarım sadece bir kişi tankın aggrosunu geçiyordur, hoş artık hand of salvation lada bunun önlemini önceden alabilirz. Bu büyününde talenti vardir protection taletlarda hem 5 dakikda bir olan kullanım süresini 3 dakika gibi bir zamana indirger hemde büyünün actif olan 10 saniyelik zmana dilimini 12 saniyeye çikartir.

  Hammer of Justice: Paladinin hedefledigi düşmanı 6 saniye boyunca kımıldamamasını saglayan stun efekti ile durdurur. Paladinler tarafından birçok farklı yerde ve şekilde kullanılmaktadır. Aynı zamanda büyünün 3 saniylelik stun dısı interrupt abilityside vardir, bazılar bunu gözmezden gelip bosslar üzerinde kullanmamaktadırlar interupt edilebilien bir boss stuna immune olabilri fakat yinede justice işlevi olan interupptsi gerçekleştirir. Pvp de çok kıymetli bir büyüdür. 2 glypti 1 talenti vardir. Talent büyünün kullnım süresi olan 1 dakikayi 30 saniyeye indirmekte, glyptlerden biri HOJ’un mesafesini 5 yard uzatmakta, öteki glypt ise HOJ’un stun etkisine 1 saniye daha ekleyip 7 saniyeye çikarmaktadır.

  Hand of Sacrifice : bu büyüyü paladin dost hedefe uygulayabilir, büyünün işlevi ise dost hedefe gelen tüm hasarın %30 unu hedeften alip kendi üzerine zerklenmesidir.( o nasil bi tabirse) Bu büyüde paladinin baska bir karakteri koruma büyülerinden birisidir. Arenada kullanılabilir. Boss figthlar sırasında tank I koruyabilir fakat tavsiye edittigim method ise Hand of Sacrafice I tanka akabinde Bubble ıda paladinin kendisine kullanmasıdır.

  Hand of Salvation :Bu büyü ise paladinin seçtiği dost hedefin kazandıgı aggro miktarını saniyede %2 düşürerek 10 saniye boyunca %20 aggro kaybetmesine sebep olur.Dövüş esnasında önceden belirlenip kullanılmasi daha yararlıdır zira aggroyu direkt olarak sıfırlayamamktadır.

  Hammer of the Righteus: Paladinin silahındaki hasarı alip , bu miktardaki hasarı holy hasar olara sectigi hedef ve bunun yanındaki iki farkli hedefe saha gönderip yüksek aggro yaratma büyüsüdür. Protection talent agacının son büyüsüdür. Avenger’s Shield dan sonra tankadinin en ihtiyaç duydugu büyüdür.Hasar alan hedefler tankadin üzerinde kalmaya devam ederler. Bu büyüden sonra consecration ile combine bir sekilde kullanılırsa oyundaki en iyi alan tanking yerine getirilmiş olur.

  Holy shield : paladin protection talentlarindan açilan bir büyüdür, Paladin tarafından sadece kendisine uygulanabilir, büyünün yapılmasi için herhangi bir zamana gereksinimi yoktur. Büyünün işlevi ise kullanıldıgında 9 saniye boyunca paladin üzerine gelen 8 hasarı , paladinin str ve equip itemlarinda kazandıgı block rate + %30 hesaplamasına göre blocklar. Aps (attack per second) 0.9 sn ve üstü mob veya bosslarda korkunç dmg absorb eder.

  Resistance Auras: Paladinler birçok fakrli resistance aurasına sahiptir. Paladinler egerki resistance auralarindan birini kullanmaya basladıklarında, 30 yard içerisindeki tüm party ve raid üyeleri bu auradan ayarlanabilirler. Paladinin sahip oldugu aura formatlari ise shadow, fire, frost’tur. Holy talentlarında aura mastry talentına 1 point verildigi taktirde auranin etki alani 40 yard’a çikar.

  Rigtheous Defence : bu alan efekt olarak mob veya bazı bossları paladin, dost hedeften kendi üzerine almasini saglar. En fazla 3 yaratığı etkileyebilen bir büyüdür. Aynı zamanda dost hedefin aggrosunuda çalmak için kullanılabilir.

  Righteous fury :Bu büyü tankadinin extra aggro kazanım ve tehlike olusturma büyüsüdür.Buff stili çalişr 30 dakika kullanım süresi vardir taki yenisi atilincaya dek. Büyünün işlevi ise kullanıldığında kullanın paladin holy tipi büyülerininde %90 daha fazla tehlike arz eder ve agro alir. Tankadinlerin vazgeçilmezidir.

  Spiritual Attunement : Bu paladinin pasif bir özelliğidir. Özelliğin mantalitesi şudur : paladin aldıgı healing karşisinda doldurdugu can miktarı kadarın %10 unun mana olarak kazanımını sağlar. Bu da tankadinlerin daima manalarının full olmasi durumunu açiklamiş olur. Bu yeteneğin bitde glypti vardir oda kazanılan mana oranını artıtmaktır.Holy paladinlerde bu özelliği hand of sacrafice kullanarak canını azaltip baska bir healer tarafından heallenerek yine manalarını fulleyebilmektedirler.


  Retribution

  Avenging Wrath : Bu özellik paladinin tüm hasar ve heal verem büyülerinin gücünü %20 oranında artırır ve 20 saniye boyuncada artırmaya devam eder.Tankadinlerde aggro kazanımı için idealdir. Retribution larda hasarı büyük ölçüde artırr ve holylerde healingi. 3.0.9 pathcinde önce 2 dakika forberance penaltysi vardi fakat patchten sonra bu forberance kaldirildi fakat onun yerine 30 saniyelik bi penalti geitirldi.

  Blessing of Might / Greather Blessing Of Migth: Uygulandıgı karaktere yakın dövüş için attack power verir, gerather blessing de ise party veya raid üyelerininin aynı sınıfında olalarada eş zamanlı olarak dağıtır. Sadace 1 paladinden 1 karakter 1 bless alabilir. BOM 10 dakika GBOM 60 dakika kullanım süresi mevcuttur.

  Crusader aura: Bu aura paladinin bindiği bineklerin veya grubunda bulunduğu party veya raid üyelerinin kişi sınırlaması olmaksızın 30 yard alandaki herkesin binekle hareket etme kabiliyetini %20 oraninda artırır
  Başka herhangi bir hareket hızlandırıcı büyü veya buff ile berber kullanılamaz.Bineklere binerken her zaman kullanılması tavsiye edilir tarafımdan zira ulaşmak isteyeceğiniz yere çabucak varirisiniz.

  Crusader strike: paladinin yakın dövüste kullandiği büyülerden biridir, büyü yapma zamanı yoktur ve aniden yapılabilir. Paladin tarafında erişebileceği klavyenin kısayol tuslarindan birine koymasi ve hedefinind önünde olmasi gereklidir.Yüksek hasar veren bir büyüdür vede holy resistance olmadiği için değerli bir hasar tipidir.Glyptleri ve özel libramlar oyun içinde bu büyü için bulunmaktadir.Retribution talentlari ile açilir.

  Divine Storm : 8 yard içerisindeki 4 düşmana yüksek miktarda hasar veren bir büyüdür ayrıca büyünün büyü yapma süresi yoktur yani aniden uygulanabilir. Aynı zamanda kullanıldıgında , party veya raid üyelerinden 3 er kişinin , paladinin verebileceği hasarın %20si kadarda healler. Bu da diger bir Retribution paladinin standart hasar verme büyüsüdür.

  Hammer Of Wrath : paladinin hedefine dönen bir çekiç atarak hasar vermesidir. Sadece hedefin canının %20 den aşşağıda olmasi durumunda kullanılabilir. Bu büyü yüksek hasar verdiğinden her daim düşman ile dövüşte lazım gerek olucaktır. Canı az olan düşmanın gözünün bile yaşına bakmadan pve veya pvp de bitiricektir. Bu büyünün 2 point talneti vede 2 glypti bulunmaktadir; talentlari %50 kritik hasar verme ve glyptleri ise mana gereksinimini %100 düşürmek vede kanat açikken 6 saniyede bir kullanıldıgından bunu süresini yarıya indirmektir.

  Judgement of justice : bu judgement uygulandıgı hedefin hareket kabiliyetini 20 sanie boyunca kısıtlar. Bu büyü sıklıkla pvp de veya boost yaparken kaçmakta kullanılabilir.

  Judgement of light : Seal of Lightta anlattım

  Judgement of Wisdom : Seal of Wisdom da anlattım.

  Repentance : Bu büyü uygulandığı hedefi 60 saniye boyunca meditasyonda hareketsiz bir şekilde etkisiz hale getirir. Fakat uygulanan hedef herhangi bir şekilde hasar alirsa meditasyon bozulup hedef tekrar aktif hale gelicektir.Deamons, Dragonkin, Giants, humanoids ve undeadler üzerinde kullanılabilir. 60 saniye de bir yapılabilir.

  Retribution Aura: Paladine veya aura etkisi altindaki party veya raid üyesüne gelen her hasar ufak ta olsa saldiran hedefe bellirli bir holy hasar verir. Bu büyü paladinin etrafindaki yaratıkların yok edilmesinde oldukça yaralı bir yetenektik. Paladin Retribution talentlarına vererek güçlendirilebilir. Bunin ile alakli 2 talant vardir ilki tek puanlık olan ve Retribution aura etkisinda kalan party veya raid üyelerinin hasarlarını %3 artırır ikincisi 2 puanlik bir talenttir vede retri auranın geri gönderdigi hasari %50 oraninda artırır.

  Seal Of Blood :Bu Seal Paladinin hedefine verdigi hasari artırı fakat aynı hasarın %10 unu paladine geri döner. Çok yüksek holy hasar bırakan bir büyüdür. Farkedilmeden paladinin ölümüne bile sebep olabilir o yüzden dikkatlice kullanılmasi gereklidir.

  Seal of Vengeance : Bu büyü complike bir paladin özelligidir, kullanıldıgında herhangi bir hasar vermez ama 15 saniye içerisinde toplam bi hasar verir, hedefin üzerinde 5 kat olarak birikebilir ve paladinin her yakın hasarında bu katlar yenilenelerek verilen hasarın devamını saglarlar.Tankadinlerin tercih ettigi bir seal tipidir, Holy hasarın daimi ve devamlı olmasi yüksek oranda aggro kazandırır.


  Holy Paladin / Shockadin


  Blessing Of Wisdom / Greather Blessing Of Wisdom : üzerine uygulandığı party veya raid üyesine 5 saniyede kazandıgı mana miktarını artırı. Bir Paladin sadece bir karakter üzerine bir tek bless uygulayabilir. Blessingler 10 dakikalık ,Greather Blessingler 60 dakikalik sürelerde görevlerini icra ederler.

  Cleanse : Paladinin zehir, hastalık ve büyülü negatif etki yaratan büyü veya efektleri kendisinden veya dost oldugu hedeften silmesine yarayan büyüsüdür. Her Paladinin Action Bar’ında bulunmasi gereklidir.

  Concentration Aura: 35 yard alan içerisinde party veya raid üyelerine , atak altinda iken %35 daha az büyü yapma zamanlarını kısmalmasını saglar. Bu çok iyi bi auradir eğer alan efekt bir büyü beya geniş çepherli bir hasar altinda , Casterlarla iseniz.

  Consecration : Bu büyü Paladinin yere bastiği merkezde ve ayakları aşağısında 8 saniye boyunca belirli bi alandaki tüm düşmanlarına etki eden alan efekt hasar veren bir çember olusturmasidır. Bu aynı zamanda Paladin tankların Kritik yeteneğidir, ne zamanki büyük gurup düşman veya yaratığı içerisine alacak sekilde kullanıldıgında önemli ölçüde hasar verir. Aşırı mana kaybını sağlar o sebepten oldukça akıllıca kullanılması vede dikkatli olunmasi gerekir yada tüm mananızı bunun için yakabilirsiniz.

  Divine Plea: 15 saniye içerisinde toplam mana havuzunuzdaki mananın %25ini size kazandırır, oldukça kısa penaltysi vardir sadece 2 dakika. Fakat kullanıldıgında healin büyünüzle uyguladiğiniz healing miktarını düşürür. Uygun şekilde ölçülü bi biçimde kullanıldıgında paladin healerin , healling e devam etme süre bayağı artar. DP 3.0.9 patchinde nerflendi, parch öncesi healing reduce %20 ile patch sonrasi %50 Bu yüzden Kullanırken Kanat açip kullanmanız veya kritik bir durumla karşilastiğinizda efekti silip normal healinge devam etmenizdir.

  Exorcism: Demon ve Undead karakterlere (oyuncular hariç) Büyü yapabilme zamanı olmadan holy büyü sınıfından hasar verme yeteneğidir. Bu formattaki yaratıklari tek be tek çekmek için ideal bir tank skilidir. Arena ve Battlegroundlarda ise warlock ( metamorphose) warlock petleri, DeathKnigth Perleri üzerindede kullanışlıdır.

  Flash Of Ligth : Paladinin Temel Healing Büyüsüdür. Normal büyü yapma zamanı 1.5 saniyedir. Kullnılışlıgı ise büyüyü hazırlayip yapmak için çok ama çok düşük mana gereksinimin olmasidir. Temelinde level 80 de 879 can verir, bu bir çok healer paladinin tercihidir. Bu büyü üzerinde durmak istiyoru, yaklasık 307 manaya atilan bir skildir 2.2 ps ile buffsiz 5.5k healingi 1.3 saniyede görebilirsiniz. Bufflar , haste rate dual trinketler heroiszm gibi efectler göz önune alındıgında ve judment of speed gibi 1 dakika süren ve %15 haste ile retri auranin daimi oldugunu hesap ederseniz; genellikle 1 saninyenin çok altinda bir sure zarfında 6k ya yakın bir şekilde healing yapabilirsiniz… Beacon Of Ligth lada kendinize veya Ot ya kullanabilir bu şekilde healing metrede pagananglea fark atarsiniz : P helede patchworkte , Hatefull, deadly gibi pvp gloveslarda %2 kritik sanş bonusu bulunmaktadır. Glypt of Flash Of Ligth diyede bir glypti vardir bununlada %5 krit şanısı elde edebilirisniz. Talent Agacinda tüm pozitif artırıcıları kullanabilirsiniz tavsiyemdir. Oyundaki en iyi Flash Of Ligth libramı 2050 arena team and personal ratingle alinmakta. Fakat zor bi uğraşi oldugundan Level 70 raidlerinden Karazhan bosslarinda illouf tan 85 FOL heala etki eden libramı kullanmanızı tavsiye ederim.

  Holy Ligth : Level 80 de önemli ölçüde dost hedefinize veya kendinize temel 5444 healing atabilirisiniz. Tabi bu büyü bonuslarınızla artıcaktir. Bu büyünün yapım süresi holy paladinin en uzun healing büyüsü yapım süresine sahiptiri buda 2.5 saniyedir. kısmen tank healinginde kullanılmasını saglar.Fakat küçük parça healing aralıklarında kullaır iseniz mdaha faydaliolucaktir. Bu büyününde üzerinde durmak istiyorum… bu büyüyü etkiye 2-3 parametre vardır bunlardan biri glypti, “Glypt Of Holy Light” Holy ligth’ın uygulandıgı hedefin etrafındaki en yakın beş farklı karaktere ; holy light’ın heallediginin %10 u kadarını kritik veya normal bir şekilde healler. Tier 7, 7.5 zırt setlerinin 4 set bonusu ise %5 Holy Ligth için gereksinim duyulan manayı azaltır. Holy Light için Düzenlenmiş olan Libram ise Holy Ligth için gereksinim duyulan manayı 113 mana olarak azaltır.

  Holy Shock : Çift tarafli kullnılabilken holy paladin talent ile açilan büyüsüdür. Dost hedefin canını artırı veya düşman hedefe hasar verir. Büyü yapım zamanı yoktur ani bir şekilde atılabilir, Level 80 de dost hedefe 2600+ spell dmg kadar healing ,düşman hedefe 1400 + sp kadar hasar verir.Bir Çok paladin tarafından son dakika healingi veya dövüşü bitirmeye yönelik olarak kullnılır. Bu büyü içinde 1-2 bişiyler söylemek istiyorum; Holy Shock tabanlı talent düzenlenir ise ( holy/retri (retride repentace acilir)) shockadin adli CC uygulayabilen Healer paladin meydana gelir… kritik hasarlarında veya heallerinde Fol büyü yapım süresini sıfırlar veya Holy lighting süresini 1.5 sn kısaltir eger talent pointlerine verirlirse.

  Holy Wrath : Paladinin etrafındaki 10 yardlık mesafedeki bütün demon veya undead karakterlere (oyuncular haric) holy bolt lar gönderir. Bu boltların çarptıgı karakterler 3 saniye boyunca herhangi bir çekilde kımıldıyamazlar. Hedef sayısında bir kısıtlama olmadigi için bu form daki yaratıkların bulunduğu zindan veya complex yerlerde oldukça işe yarar.

  Lay on Hands :Paladinin muazzam healing yetilerinden birisidir, paladinin canı kadar healing yapabilir. Az da olsa belli bir manada kullnıldığı hedefe uygulayabilir.Büyü yapım Süresi Yoktur. Bu da paladinin son çare diye adlandırabileceği bir yeteneğidir. Bu büyü paladinin kendisine veya dostça hedefine uygulanabilir, öldüm veya öldü denilecek anda tekrar hayata döndürür bi yetidir. Tek sorunu 20 dakikda bir kullanılabilir olmasidir bu yüzden dikkatli kullın. Eklemek istedigim 1-2 sey daha var. Minor Glypti olan “ Glyp Of Divine Protection” ile beraber bullanıldıgında %20 fazla mana kazandırır hedefine, ama bunu warrior tank yerine kendinize atınız bu sırada beacon of light warrior tankın üzerinde olmasi aynı healing miktarını yansıtır. Bir anektot daha vereyim bu güne kadar kullandığım lay on hands büyüsünün beacoun’undan herhangi bir kayiba rastlamadım.Talentide vardir, Pve geçiş için aura mastery telantı yerine 1 puanda olsa verilmesinde yarar vardır.

  Ligth’s Beacon : Paladinin seçtiği hedefe healinginizi tahsis eder, beaconun uygulandıgı hedef ; paladinin uygulanan hedefin 40 yard mesafedeki herhangi diger bir hedefe uyguladiği healingin bazı kayıplar veya kritiklerle beacon’un uygulandıgı hedefi heallemesini saglar. Gelmilş Geçmiş en iyi healing skili denilebilir, bir dakika boyunca uygulandıgı hedefte kalir. Yüksek mana kullnılarak yapıldıgı için illumunate ile beraber kullanılmasinda yarar vardir. Holy yetenek agacinda en alt siradadir 51 talent point ile açilir. Bir istatislik paylasıcak olursam aşağı yukari 800k healing alan bir hedefin beaconu 375k yakın healing alir.

  Purify: düşük level cleanse versiyonudur, cleanse öğrenildikten sonra kullanılmaz.Hastalık ve zehir etkilerini geçirmeye yarar.

  Sacred Shield: Uygulandığı hedef her hasar alisinda büyünün absorbu tarafından korunur, son patchelerle birlikte bu absorb 600 hasar absorbu ve 6 saniyede bir olarak sınırlandırılmıstır. Aynı Zamanda Flash Of Ligth büyüsünün, uygulandıgı hefede kullanılması halinde %50 krıtik sans ile healing yapılmasını saglar. 30 saniye boyunca etkisini gösterir. Paladin healerlar için önemli bir hasar düşürme yeteneğidir. 1-2 anektot daha söleyeyim, Retri paladinlerde pvp de kullanabilir, kaldiki “art of War “ talentına verildiğinde atack esnasında , büyü yapma zamanı olmadan Flash Of Ligth büyüsü kullanabilirler , Aynı şekilde Tankadin karakterlerde kullanabilir, talent agaci ile bir ilgisi yoktur bu büyünün ayrıca su anda bu büyü ile alakalı glyptede denk gelmedim.

  Seal Of Righteousness: Bu seal büyüsü ise yakın dövüş sıraısnda açık olduğunda her atak için belirli bir holy hasarıda beraberinde zerk eder.Judgementi ile beraber kullanıldıgında daha cok verim alınır. Holy talent agacında ilk talentır, Tankadinler bu talenta vererek daha fazla aggro olusturabilirler.

  Seal Of Ligth: Bu Seal büyüsü açik oldugu taktirde, paladin her yakın dövüs hasarında şansa bagli olarak düşük raddede heal alirlar ataklari sonucu. Düşmana Judgementi atildiğinda ise belirli bir holy hasar verirler. Bu büyü içinde 1-2 sey söylemek istiyorum. Seal of lightın judgementinin uygulandıgı düşman hedefe hasar veren tüm dost hedefler benzer bir şansla healing alirlar. Tankadin veya Retribution talent agaclarında olunması bu durumu degiştirmez. JOL kullanan tankadin beya retribution paladin bile cok rahat bir şekilde 100k larca overhaealing veya healing done yapabilir. Ezik paganın recountunun görmediği unsurda budur ayrıca , Bir de Seal of ligthın “ Glypt of Seal of ligth” denen bir glypti vardır, bu glypt healing efektlerimizi %5 oranında korkunç bir düzeyde artırır. Her holy paladinde mutlaka bulunmasi gereklidir.

  Seal Of Wisdom : Bu seal büyüsünde ise paladinin yakın olarak verdiği her hasarsa şansa bağlı mana kazanmasıdır. Judgementi atilirsada belirli bir holy hasar uygular. Mana azaıldıgında kullanılabiliecek cok güzel bir büyüdür. Glyptide vardır “glypt of seal of wisdom” %5 healing büyülerinin mana gereksinimlerini düşürür.

  Redemption: ölüleri canlandırma büyüsüdür canlanan karakterin manası ve canı az olarak yenide doğar.Sadece dövüş te bulunulmadiğinda çalişabilir. Bu büyü paladine grubunda veya partysinde bişiyler yanlış gittiinde yardımcı olur.

  Turn evil : Warlock (metamorphose) ,warlocks pets, dk pets,demons ve undead (oyuncular haric) düşman olduklaklarında 1.5 saniye büyü yapma süresi sonucunda Fear delinel efecti saglar, Glypti vardir “ glyp of turn evil” bu glypt ise 1.5 saniye olan büyü yama süresini sıfıra indirir. Arena da oldukça işe yarar.

   Forum Saati Paz Ocak 20, 2019 6:42 pm